Súťaž Genius Loci – zapojte sa!

Združenie obcí mikroregiónu Terchovská dolina s partnermi OZ ” Partnerstvo pre Terchovská dolina” , OZ Stopa Aktivity, Oravská rozvojová agentúra vyhlasujú súťaž/iniciatívu spojenú so zberom námetov, podkladov, fotografií a umeleckých stvárnení, ARCHITEKTÚRA, KRAJINA, PRÍRODA GENIUS LOCI MIKROREGIÓNU TERCHOVSKEJ DOLINY.

Máte doma staré fotografie našich dedín? Kreslíte, maľujete umelecky stvárňujete naše obce, prírodu, architektúru, či pamiatky? Záleží Vám na zachovaní tradícií, kultúrneho či historického dedičstva nášho regiónu?

Zapojte sa do našej súťaže a iniciatívy a pošlite nám fotografie, kresby či iné umelecké diela, ktoré sa týkajú vašej obce, regiónu – miest, ktoré považujete za najkrajšie, pamiatok, ktoré by si zaslúžili obnoviť, starých dreveníc, či zákutí, ktoré by ste radi ukázali ostatným.

Zapojiť sa môžete najneskôr do 11. septembra 2015 mailom: stopaaktivity@gmail.com, alebo na adrese : Združenie mikroregiónu Terchovská dolina, Námestie sv. Floriána 1, 013 01  Varín, tel.kontakt: +421 917 978 756.

plagat_web_mail

Zaujímajú nás:

– fotografie

– kresby

– maľby

– iné umelecké stvárnenia tradičnej architektúry, hodnotných pamiatok, krajiny, prírody, tipy, podnety, miesta, ktoré by ste radi ukázali ostatným, zmenili, obnovili, revitalizovali, alebo ich považujete za hodnotné.

Najznámejšie príspevky budú ocenené, publikované na webe a v tlačenej forme!

Aktivita je realizovaná v rámci projektu Krajina nášho srdca – zabudnuté dedičstvo predkov, ktorý realizuje Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina v rámci Programu obnovy dediny financovaného z enviromentálneho fondu, ktorý administruje agentúra životného prostredia.

V rámci projektu prebehne i fotografovanie v obciach v dvoch termínoch. Prvý termín fotenia  vybraných obcí prebehne v dňoch 10.-12. júla 2015. Viac informácií nájdete v priložených plagátoch.


plagáte

Posted in Pozvánky.