Terchovský vláčik už premáva!

terchovsky_vlacik-plagatTerchovský vláčik oživí dopravu v Terchovej a jej častiach. Vláčik jazdí od 01. júla do 15. septembra 2014 v čase  od 8.00 hod. do 19:00 hod. Denne by mal prejsť po Terchovej a okolí 7 okruhov, pričom sa dostane aj do Dier, Strúharne, ku kempingu na Kamencoch, do Štefanovej, k lanovke do Vrátnej.Viac informácii nájdete TU.

Cestovný poriadok

Jeden okruh by mal trvať 1,5 hodiny. Vláčik bude premávať za každého počasia. Vo vláčiku je sprievodca, ktorí cestujúcim rozpráva zaujímavosti o Terchovej, o turistických atrakciách, Jánošíkovi a podobne.

Zoznam zastávok:

Hotel Gold ( mini zoo), pošta (hlavné autobusové nástupište), Obecný úrad (kultúrny dom, Kostol Sv. Cyrila a Metoda), Pod Oblazom (penzión Festa), Festa vše-športový areál (Holúbkova roveň) Lidl, Penzión Montana, Hotel Gavurky, Biely Potok Hotel Diery, Jánošíkova koliba, Hotel Jánošík, Hotel Fatra, rázcestie do Vrátnej, Tiesňavy – Zbojnícky chodník, Štefanová, zástavka Boboty, Starý dvor, Vrátne dolina – výťah, rázcestie do Štefanovej, rázcestie Terchová, Hotel Gold (mini zoo)

Cenník:

Trasa Typ trasy Dospelí Deti
Terchová – Terchová (a jej časti) krátka trasa 1,50 Eur 0,90 Eur
Vrátna – Štefanová (a opačne) krátka trasa 1,50 Eur 0,90 Eur
Terchová – Vrátna (a opačne) dlhá trasa 2,50 Eur 1,30 Eur
Celá okružná trasa (od Terchovej) dlhý okruh 3,50 Eur 1,80 Eur

Obyvatelia Terchovej majú všetky trasy za 1 euro, deti a dôchodcovia za 50 centov.

Posted in Oznamy.