Čipkované radosti v modrom

Krajské kultúrne stredisko v Žiline (KrKS) v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Klub paličkovanej čipky GRACIA pri KrKS slávnostne otvorili 27. mája 2015 výstavu prác členiek klubu pod názvom Čipkované radosti – Variácie v modrom. Výstava je jedinečnou svojho druhu, pretože práce vystavujúcich členiek klubu poukázali na mimoriadne vysokú kvalitu zručnosti, keďže vystavovať a tvoriť v jednej farbe je veľmi náročné. Okrem jednotlivých priam umeleckých skvostov majú návštevníci možnosť vidieť aj spoločnú kompozíciu členiek, ktorá už neodmysliteľne patrí k výstavám Čipkované radosti. Podľa slov vedúcej klubu Heleny Janotovej je výstava v počte diel o niečo chudobnejšia, ale z hľadiska kreativity na veľmi vysokej úrovni. Pozoruhodné diela, ako napríklad obrazy, textilná tvorba, brošne, pozdravy, odevné doplnky, dekoratívne predmety a šperky spolu s prezentáciou paličkovania môžu návštevníci vidieť do 18. júna 2015 a to každý pracovný deň od 8.00 až do 16.00 h, po dohode s pracovníkmi aj mimo uvedeného času, v Makovického dome v Žiline. Výstava je už tradične zrealizovaná v rámci Staromestských slávností.

Posted in Pozvánky.