Konferencia LeaderFEST 2018

Zástupcovia našej miestnej akčnej skupiny OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“ v zložení Peter Madigár, Anna Gáborová a Jozef Jurík sa v dňoch 22.-24.5.2018 zúčastnili medzinárodnej konferencie LeaderFEST 2018, ktorá sa tento rok konala v českom Rožňove pod Radhoštem.

Išlo už o siedmy ročník stretnutia českých, ale aj slovenských či poľských miestnych akčných skupín a priaznivcov vidieka, ktorého tohtoročným mottom bol: “Úspěch českého venkova”. Všetkých 443 účastníkov konferencie malo v rámci programu možnosť zúčastniť sa zaujímavých prezentácií, exkurzií a sprievodného programu spojeného s tradíciami a kultúrou v regióne. O svoje skúsenosti sa prišlo podeliť spolu až 36 prezentujúcich. Naša miestna akčná skupina sa zúčastnila prednášok na tému Podnikanie na vidieku, SMART riešenia na vidieku a Udržateľné životné prostredie na vidieku, pretože sa jedná o oblasti, na ktoré sa chceme v rámci implementácie stratégie CLLD v našom území zamerať a mohli sme tak načerpať príklady dobrej praxe a inšpirácie.

Aby sme sa zoznámili s tradíciami v regióne, navštívili sme Mlynskú dolinu, Valašskú dedinu, Jurkovičovu rozhľadňu a farmárske trhy s tradičnými regionálnymi výrobkami.

 

Posted in Oznamy.